سبزوار
دیدار با خیر کتابخانه ساز
1396/11/12 پنجشنبه دیدار مدیرکل با خیر کتابخانه ساز سبزواری، خیران برکت جامعه اسلامی هستند مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی،در جلسه قدردانی و تجلیل از خیر کتابخانه ساز سبزوار خیران را مایه برکت و آرامش جامعه اسلامی دانست.
به گزارش روابط عمومی کتابخانه های سبزوار، مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی،در راستای قدردانی و تجلیل از خیرین کتابخانه ساز سبزوار به دیدار دکتر محمد علوی مقدم موسس کتابخانه علوی مقدم رفت.

در این دیدار که در منزل دکتر علوی مقدم صورت گرفت آقای حیدری رئیس هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز استان و آقای حافظی معاون اداره کل کتابخانه های استان، زمانیان رئیس اداره همکاری های اداره کل استان و فلاحی سرپرست اداره کتابخانه های سبزوار ایشان را همراهی کردند.

دکتر محمد علوی مقدم خیر کتابخانه ساز و چهره ماندگار حوزه ادبیات سبزوار از چگونگی تاسیس کتابخانه توضیح داد و گفت: در مدت تدریس خود به مدت دو سال در کشور مصر و در دانشگاه الزهرا قاهره ,یک سال در دانشگاه حلب , سوریه و یک سال در پاکستان مشغول تدریس ادبیات فارسی بودم و در این مدت قسمت عمده ای از در آمد خود را به خرید کتاب اختصاص دادم و  پس از بازنشستگی کتاب های خودرا تحت عنوان کتاب خانه ی دکتر علوی مقدم به جامعه کتابخوان سبزوار تقدیم کردم.

دکتر علوی مقدم ادامه داد: در ابتدا منزل شخصی من در مشهد محل نگهداری کتاب ها بود تا جایی که در همه جای ساختمان , حتی در دیوار های اتاق های خواب , پذیرایی و راه پله ها قفسه ی کتاب نصب شده بود.

وی ادامه داد: فکر انتقال این کتاب ها به سبزوار و استفاده دانشجویان  این شهر مدت ها ذهن من را به خود مشغول داشت تا این که در 31 اردیبشهت 1386 با مجوز کتا بخانه ی مشارکتی , زیر نظر نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار به طور رسمی افتتاح و به مردم سبزوار اهدا شد.

این خیر کتابخانه ساز در ادامه یادآور شد: مایل هستم به نام و یاد همسر خود کتابخانه ای در شهرستان سبزوار ایجاد کنم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار از زحمات دکتر علوی مقدم در تاسیس و نگهداری کتابخانه مشارکتی علوی مقدم قدردانی کرد و گفت: در این کتابخانه نسخه های خطی و منابع نایاب و ارزشمندی وجود دارد که باید در حفظ و نگهداری آن ها تلاش کنیم.

اکبری ادامه داد: ما خدمتگزار عرصه کتابخانه ها هستیم و کار اصلی و مهم را خیرین کتابخانه ساز انجام میدهند.

مدیر کل کتابخانه های خراسان رضوی وجود خیرینی چون دکتر علوی مقدم را مایه برکت جامعه خواند و برای ایشان آرزوی صحت و سلامت کرد.

در پایان دکتر علوی مقدم به همه میهمانان خود یک نسخه از کتاب بیست مقاله را که تالیف خود ایشان است هدیه نمود.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 323