حسینی
معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی
1396/11/11 چهارشنبه پیام معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری به همایش خیران کتابخانه ساز سبزوار سید جواد حسینی معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در پیامی به همایش خیرین کتابخانه ساز سبزوار حضور خیران را نشانگر رویکردی جدید در حوزه توسعه و ترویج دانایی عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، سید جواد حسینی معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در پیامی به همایش خیرین کتابخانه ساز سبزوار حضور خیران را نشانگر رویکردی جدید در حوزه توسعه و ترویج دانایی عنوان کرد.

متن پیام معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی که توسط مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی قرائت شد به شرح ذیل می باشد:

نظام جمهوری اسلامی ایران که به برکت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سرزمین ایران استقرار یافته مسیری است که با پیمودن پله های دانایی و آگاهی و ایجاد توانایی فکری و تغییر نگرش جامعه، طی شده است و مرهون آموزه های اصیل اسلامی است و هم اکنون در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند جمهوری اسلامی ایران کماکان نیازمند تعلیم و تعلم و تقویت هرچه بیشتر زیرساخت های آن هستیم.

کتابخانه های عمومی رکنی با اهمیت در ترویج دانایی و معرفت هستند و نقش بسزایی در تعلیم و تعلم در کنار نهاد های آموزشی دارد. کتابخانه های عمومی مانند نیروی جاودان برای آموزش، فرهنگ و .. عامل اصلی پرورش تفکر خلاق از طریق انتقال اندیشه هاست و مرجع فرهنگی است که با قرار دادن افکار ، عقاید و حاصل اندیشه های خلاق در کنار یکدیگر وسیله حرکت به سوی پیشرفت است.

خداوند متعال را شاکریم که سبزوار دیار سربداران و زادگاه ستارگان درخشان آسمان علم و معرفت،پیشگام برگزاری جشنواره خیرین کتابخانه ساز است و میزبان خیرین کتابخانه سازی که حاصل عمر خویش را صرف تقویت بنیانهای علمی و فرهنگی اقشار مختلف مردم نموده اند تا فرزندان مستعد این مرز و بوم را به گونه ای پرورش دهند تا فرزندانی صالح در دفاع از ارزشها و هویت ایرانی اسلامی باشند.

حضور خیرین در طول سالیان متمادی در عرصه های مختلف فرهنگی به ویژه کتابخانه سازی و مرتفع کردن بخشی از کاستی های موجود نشانگر رویکردی جدید به حضور خیرین در حوزه توسعه و ترویج دانایی است. امیدورام با مشارکت همه جانبه و سپردن بیشتر امور به مردم بزودی شاهد اثرات پربار و مبارک این طرح ها و برنامه ها با همت و عزم ملی همه خیران برای بهبود و ارتقای کتابخانه های عمومی باشیم.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 352